Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

WHERE'S JULI AND SAM? /spotkanie z autorką bloga i książek o Australii/

04/12/2016

W ubiegłą sobotę w biurze Albion House, spotkaliśmy się z Julią i Samem. Julia z Milanówka i Sam z Melbourne to para podróżująca razem przez świat. Para niezwykle sympatyczna, z fajnym poczuciem humoru i idealną mieszanką polskiej solidności i australijskiego luzu.

 

Julię poznałam, gdy mieszkałam chwilowo w Brisbane. Uczyłam wówczas polskiego w szkole, którą prowadziła właśnie Julia. Tak jak wszystko inne co robi, tak szkołą zajmowała się świetnie. Stworzyła tam niezwykle przyjacielską atmosferę, którą doceniały nie tylko dzieci, ale również rodzice i nauczyciele. Bardzo dobrze wspominam współpracę z Julią, żałuje że nie trwała dłużej. 

 

Julia to człowiek orkiestra. Nie traci czasu, wręcz go naciąga i rozciąga, aby zmieścić w nim wszystkie swoje pomysły, plany i przedsięwzięcia. Na codzień pisze bloga podróżniczego Where is Juli and Sam @whereisjuliandsam.

 

W tym roku opublikowała już dwie książki swojego autorstwa. Dwa razy w tym roku przemierzyła Polskę wzdłuż i wszerz promując swoje książki i zarażając swoim niegasnącym uśmiechem i miłością do krainy kangurów.

"Gdzie jest Julia?" to bardzo przyjemna lektura dla wszystkich, którzy kochają podróże i ludzi, bo jak zawsze podkreśla, to właśnie ludzie spotkani po drodze są dla niej w tych podróżach najważniejsi. Książka ta to opowieść o jej zwykłej - niezwykłej podróży do około świata.

 

"Julia jest w Australii" to oczywiście opowieść o życiu i podróżach po antypodach. Julia pisze o drogach mniej znanych ale też o miejscach, które każdy w Australii odwiedzi na pewno. Jest w książce zatem coś dla każdego. Jej lekkie pióro sprawia, że książkę czyta się szalenie przyjemnie, choć Julia wcale nie unika w niej poruszania również tych niełatwych historii miejsc, które odwiedza.

 

Dla mnie jednak Julia to przede wszystkim super ciepła i dobra dziewczyna, która zawsze służy radą i wsparciem. To taka osoba, która zawsze odpisze na Twoją  wiadomość i zawsze przywita ciepłym uściskiem. No i dobrze, że pisze, bo robi to znakomicie!

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: