Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

NIEDŹWIEDŹ W SYDNEY /spotkanie z Markiem Niedźwiedzkim w Sydney/

21/01/2017

Co wieczór mamy w domu pewną rutynę. Gotuję kolację, dzieci zrzucają kolację z talerzy na podłogę. Dzieci płaczą, że nie chcą się kąpać, dzieci płaczą, że nie chcą wychodzić z wanny. Dzieci chcą czytać książeczki, dzieci zamazują flamastrami literki w książeczkach. Taka tam lekka i przyjemna rutyna na zakończenie równie lekkich dni, spędzonych na opiece nad dwójką małych dzieci.

 

Wczorajszą rutynę zamieniłam więc-z nieudolnie ukrywaną euforią-na wyjście do "City". Przyjechałam w samo serce Sydney na spotkanie ze specjalnym gościem, Markiem Niedźwiedzkim.

 

Karolina, która poprowadziła spotkanie, zabrała nas wraz z Panem Markiem, w podróż po Zachodniej Australii. Opowiadali o niesamowitych miejscach i przygodach w stanie, który często błędnie postrzegany jest jako ten najmniej atrakcyjny. "Radiota", jak sam o sobie mówi, jest obecnie w Australii już po raz trzynasty. Wraca tu regularnie, by nacieszyć oko niezwykłą naturą, zrobić dobre zdjęcia i-być może przede wszystkim-kosztować wspaniałego australijskiego wina. Zamieszkać tu jednak nie chce bo lubi być w Polsce choć nie znosi zimy. No i nie mógłby żyć bez radia. Ja byłam ciekawa czy jest coś czego w Australii nie lubi, odpowiedział, że Vegemite. Ciężko się tu dziwić.

 

Pan Marek opowiedział nam trochę o swojej ostatniej książce, "Australijczyk". Jest to pięknie wydana przez Wielką Literę książka-album, pełna niesamowitych fotografii samego autora. Mówi, że więcej książek raczej nie będzie, bo pisanie nie jest dla niego priorytetem. Najchętniej napisałby książkę o drzewach, "ale kto by ją kupił?"-pyta. Moja mama na bank.

 

Okazuje się, że to nie tylko głos, który zna cała Polska i nie tylko ten facet mylony z Markiem Sierockim. To również mega ciekawy podróżnik, fotograf, wielbiciel natury, bardzo ciepły i przesympatyczny człowiek.
Koala, nie Niedźwiedź!

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: