Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

Australijski pieniądz

16/02/2017

4 lata po ślubie, dwoje dzieci razem, zwiedziliśmy razem pół świata, ja czytam w jego myślach, a on nawet pamięta, kiedy w Polsce obchodzi się imieniny Żanety. Ale wciąż, po tylu latach, nie potrafi sprawdzić kieszeni spodni przed włożeniem ich do pralki!

 

W końcu jednak dzisiaj zrozumiałam dlaczego. Się chłopu nie chce sprawdzić kieszeni, bo nie ma ryzyka, że mu się kasa wypierze! A to dlatego, że australijskie pieniądze nie są tradycyjnie papierowe. Są bowiem - plastikowe, a co za tym idzie trudne do zniszczenia.

 

Za każdym razem gdy wyjeżdżam poza Australię, od razu uzmysławiam sobie jak zwyczajne i nijakie są banknoty gdzie indziej. Zwykle są szare, szorstkie i pozaklejane gdzie nie gdzie taśmą klejącą. Australijskie natomiast są nie dość, że prawie niezniszczalne, to do tego przyjemne w dotyku, kolorowe i po prostu ładne.

 

No i jakże praktyczne. Można z pełną kieszenią iść surfować, można schować dyszkę pod stanik i pójść pobiegać. Można też notorycznie wkurzać polską żonę i nie sprawdzać kieszeni przed praniem...

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: