Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

Ulice Sydney

16/02/2017

 

Spacerowanie ulicami Sydney jest dla mnie super frajdą. Zawsze natykam się bowiem na coś nowego, coś innego, coś inspirującego. Ulice Sydney są kolorowe, pełne życia, a każda dzielnica ma swój niepowtarzalny charakter. Niby jak wszędzie indziej, ale jednak inaczej.

Oto jesteś w nie małym, wielomilionowym mieście, które jest niby takie zatłoczone i takie busy i takie nowoczesne i to i tamto, a mnie wciąż powala jego przyroda. Cudne, olbrzymie, zielone do granic zieloności drzewa i niebiańskie, barwne, pachnące latem kwiaty. Mało tego, tu nawet krzaki są ładne, serio!

 

Co krok ściany wysokich budynków zaskakują nas super fajnymi muralami i oryginalnymi, wściekło kolorowymi graffiti. Na moim osiedlu ze ściany przy lokalnym parkingu, żeby było nieco przewrotnie, spogląda na mnie wielki, srogi miś koala.

 

Na cichych, bocznych uliczkach znaleźć możemy budki z książkami, czyli takie mini uliczne biblioteczki, z których możemy wziąć sobie książkę lub jakąś w niej zostawić. Znajdziesz je zazwyczaj w okolicach parków, zachęcające do porzucenia planów i oddaniu się pasjonującej lekturze pod liśćmi rosnących tu wszędzie palm.

 

Rzeźby i instalacje to integralna część każdego miasta. Tutaj są one dość nietuzinkowe. Na siatce odgradzającej parking od ulicy na Manly zobaczyć można na przykład wielkie serce zrobione z klapków. Klapki są zresztą motywem przewodnim Sydney. Niedawno, na ścianie budynku przy plaży widziałam sznur , na którym wisiały zgubione, pojedyncze japonki i informacja zachęcająca  do odnalezienia na sznurze swojego klapka bądź zostawienia znalezionego. W kilku miejscach w mieście można znaleźć maszyny z klapkami, takie jak z coca colą, ale z klapkami.

 

Ulice miasta odzwierciedlają ludzi w nim mieszkających, ich kulturę, ich poczucie humoru, ich styl. W Sydney odzwierciedlają je jak lustro.

 

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: