Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

Belango State Forest, NSW

04/04/2017

 

Pojechaliśmy dziś na grzybobranie 1,5 godziny na południe od Sydney, w piękne rejony Belango State Forest. Okolica jest niezwykle malownicza, był cudny słoneczny dzień. Rozłożyliśmy kocyk, przyjechało sporo znajomych. Lionel powiedział, że idzie z Madie rozejrzeć się po okolicy.

Dwie minuty później usłyszałam głośną eksplozję.

Odwróciłam głowę w kierunku eksplozji i mignęła mi przed oczyma scena, gdy Lionel trzymając Madie za rękę odchodził w tamtym kierunku. Zamarłam.

 

Przerażenie ścisnęło mi gardło, nie mogłam oddychać. Złapałam Charlie i zaczęłam biec w stronę eksplozji. Pomyślałam: wybuchła butla z gazem. Sparaliżowało mi nogi ze strachu, ale biegłam. Widzę kobietę biegnącą w moim kierunku z nagim dzieckiem na rękach i krzyczącą przez łzy "water, water!". Modlę się w myślach, żeby tylko moja Madie była bezpieczna. Widzę dziesiątki ludzi biegnących na pomoc.

Boje się ryzykować bezpieczeństwo Charlie i zatrzymuje się. Widok zasłania mi kilka samochodów, wciąż nie wiem co się stało. Słyszę krzyki, widzę ludzi chwytających telefony i dzwoniących po pomoc.

Nagle widzę Lionela z Madie na rękach w bezpiecznej odległości od całego zdarzenia.

Gorące łzy ulgi zalały mi policzki. Są bezpieczni.

Wróciliśmy we czwórkę do naszych znajomych. Po chwili przyjechała policja, potem pogotowie i straż pożarna. Okazało się, że jakiś facet postanowił rozpalić ognisko dolewając do ognia etanolu w plastikowej butelce. Butelka wybuchła mu w dłoni. Pięć osób, w tym dwoje dzieci, odniosło poparzenia drugiego i trzeciego stopnia. W panice ludzie zanieśli niektórych poparzonych do pobliskiej sadzawki. Innych oblewali wodą z butelek. Przyjechała karetka, po chwili przyleciał helikopter. Osoby w poważnym stanie zabrano helikopterem do szpitala w Concord. Pozostałych przewieziono karetką do szpitala w Liverpool.

Pierwszy raz w życiu poczułam tak ogromny, paraliżujący strach o moich bliskich, których bezpieczeństwo mogło być naruszone przez głupotę innych. Pięcioro ludzi leży w szpitalu. Mogło się skończyć dużo gorzej.

Uważajcie na siebie gdziekolwiek jesteście.

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: