Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

Bennetts Beach, Hawks Nest, NSW

13/04/2017

Bennetts Beach znana również jako Hawks Nest Beach to prawdziwy raj na ziemi. Oddalona jest 3,5 godziny na północ od Sydney i ciągnie się przez 14 km od Seal Rocks na północy aż po Yacaabato na południu.

 

Jej piękno totalnie mnie powaliło, jest jedną z najpiękniejszych plaż, jakie w życiu widziałam, a kilka już udało mi się odwiedzić tu i tam. Mięciutki, biały i drobny niczym mąka piasek ciągnie w dół i zaprasza do odpoczynku. Błękitne, rażące wręcz swoim błyskiem wody oceanu sprawiają, że liczy się tylko tu i teraz, nic więcej, nic mniej.

 

 Z dzieciakami polecam uważać, bo fale są tu dość potężne i raz na jakoś czas pojawiają się w okolicach plaży rekiny. Ale bez paniki, plaża jest patrolowana więc o obecności takowych powinniśmy się dowiedzieć za wczasu.

 

 Plaża leży w malutkim miasteczku Hawks Nest, które znacie już z moich opowieści jako mały rezerwat futrzaków Koala.

 

 Na ścianie lokalnego Surf Clubu tuż obok plaży wisi sznur ze znalezionymi w okolicy klapkami. Każdy z nas zna bowiem ból zgubienia jednego klapka i wiercący dziurę w brzuchu dylemat, czy wyrzucić tego jednego czy szukać drugiego. Klapek w Australii to w końcu całkiem ważna sprawa!

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: