Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

Bare Island, La Perouse NSW

08/05/2017

 
La Perouse jest historycznym rejonem Sydney, który wziął swoją nazwę od francuskiego odkrywcy o takim właśnie nazwisku. Znajduje się on w pobliżu zatoki Botany Bay, przy tak zwanym "tylnym wejściu" do Sydney. Ze wzgórz La Perouse widać bowiem drugie główne w Sydney wyjście do oceanu.

 

W 1788 roku kapitan La Perouse przybył na wysepkę Bare Island w ramach podróży eksplorującej tę część Pacyfiku. Na wysepce na początku lat 1880 zaczęto budowę fortyfikacji, które do dziś można tu podziwiać. Bastion powstał ze względu na pojawiające się wówczas groźby ataku ze strony Rosjan.

 

Połączona z lądem za pomocą starego, drewnianego mostu wysepka Bare Island to niesamowite miejsce na mapie Sydney, którego nie można ominąć zwiedzając miasto. Fortyfikacje pokrywają znaczącą część wyspy. Można tu również połazić po skałkach i podziwiać ogromne, barwne ściany skalne.

 

Wody w okół wysepki są bardzo popularnym miejscem do uprawiania snorkelingu. Występuje tu bowiem niezwykle różnorodne życie podwodne.

 

Wysepka ta jest niezwykle malowniczym miejscem. To również na tej wysepce kręcone były sceny do "Mission Imposible" II. Będąc tu warto rozejrzeć się po okolicy. Błękit wody i biel piasku na pobliskiej plaży Congwong Beach jest nie do opisania. Plażę otacza Park Narodowy Kamay Botany Bay National Park bogaty w niezwykle bujną roślinność.

 

W pobliskim parku krajobrazowym La Perouse Botany Bay National Park natknąć się można na wrak łodzi z czasów II Wojny Światowej. Jest tam również mnóstwo malutkich, nieodkrytych przez turystów dziewiczych niemal plaż. Uwaga, po niektórych biegają golasy.

 

Robi wrażenie. La Perouse, nie golasy, robi wrażenie.

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: