Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

Blue Mountains, NSW

07/10/2017

Blue Mountains czyli Góry Błękitne to zjawiskowe miejsce położone jedynie około 1,5 godziny jazdy samochodem od Sydney. Można tu również dojechać pociągiem z samego centrum miasta w 2 godziny.


To idealne miejsce na weekend lub nawet jednodniową wycieczkę. Góry te są wyjątkowe głównie ze względu na eteryczną, błękitną poświatę pojawiającą się dzięki unoszącym się w powietrzu olejkom drzew eukaliptusowych.

 

Wybierając się w te góry pamiętajcie o dobrych butach, bo zmieniające się nieraz w oka mgnieniu warunki atmosferyczne potrafią zamienić łatwy z pozoru szlak w taki, który będzie wymagał od nas trochę wysiłku i ostrożności.

 

 

 

Jeżeli nie mamy ochoty na wyzwania, możemy wybrać jeden z wielu łatwiejszych szlaków lub po prostu podziwiać wspaniałe widoki z wielu punktów widokowych.

Przed wyprawą polecam zajrzeć na stronę http://www.scenicworld.com.au/experience/scenic-railway/ warto bowiem pozwolić sobie na jedną z kilku oferowanych tu atrakcji.

 

Kilka lat temu jeździłam w Góry Błękitne co weekend i za każdym razem odkrywałam inne oblicze tego miejsca. Każdy ich poziom, każdy region oferuje coś innego. To nie tylko rozległe widoki, majestatyczna panorama i strome ściany skalne. To również szalenie bogata roślinność, liczne wodospady czy fenomenalne jaskinie.

 

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: