Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

Bribie Island, Queensland

07/11/2017

 

 

Lubicie odwiedzać wyspy? Ja bardzo. Wyspy mają w sobie dawkę tajemniczości, pociągającą dziewiczość, dają poczucie choćby chwilowego odseparowania od reszty świata.

 

Jeśli będziecie w okolicach Brisbane koniecznie odwiedźcie choć jedną z trzech tamtejszych wysp. Do wyboru macie Moreton Island, North Stradbroke Island i Bribie Island.

 

Ta ostatnia, znajdująca się gdzieś w połowie drogi między Brisbane i Sunshine Coast, jest najmniejszą z nich. Jej długość to około 34 km, a szerokość to zaledwie 8km.

 

Na Bribie Island przeżyć można prawdziwą australijską przygodę. Dlatego właśnie wybraliśmy się tam, kiedy odwiedziła nas moja przyjaciółka z Polski. Właściwie z Paryża, ale Polka.

 

Po plaży jeździliśmy samochodem z napędem na 4 koła, bo jest to tam dozwolone. Na plaży widzieliśmy rodzinkę kangurów i piękne ptaki, których występuje tam ponad 350 gatunków. Wyspę zamieszkują ponadto psy dingo, wiele rodzajów węży i na przykład emu.

 

Zrobiliśmy piknik na plaży, piliśmy białe wino i jedliśmy Lamingtons. W drodze powrotnej mieliśmy nieplanowany postój, gdy na ulice wyszło stado krów. W pubie nieopodal zamiast piwa z beczki lał się rum.

 

Tyle złapanych chwil, a spędziliśmy tam zaledwie jeden dzień. Odwiedźcie Bribie Island, gości wspaniale.

 

Po więcej info zajrzyjcie tutaj:

 

http://visitbribieisland.com.au/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: