Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

10 wskazówek, jak kupić tanie bilety lotnicze!

01/03/2018

 

 

Siemanko! Mam dla Was 10 wskazówek, jak kupić tanie bilety lotnicze:

1. Zacznij od sprawdzenia popularnych wyszukiwarek takich jak skyscanner , momondo czy jetabroad . Dzięki temu zorientujesz się, które linie lotnicze latają do interesującego Cię miasta. Zobaczysz również, jaki jest przedział cenowy biletów.

 


2. Fajnie, jeśli możesz być elastyczny, jeśli chodzi o daty lotów. Korzystaj wówczas z opcji, dzięki której możesz zobaczyć ceny w okolicy kilku dni od Twoich wybranych terminów.
 

3. Najlepiej jednak zacząć poszukiwania od wybrania opcji „lot w jedna stronę”, a następnie wybrać opcję „pokaż cały miesiąc”. Możemy wówczas zobaczyć, którego dnia danego miesiąca cena biletu jest najniższa. Następnie zrobić to samo z biletem w drugą stronę. Znajdujemy w ten sposób najtańsze dni na wylot i przylot.

 


4. Pamiętajcie, żeby przed każdym sprawdzaniem cen czyścić ciasteczka, bo połączenia wyszukiwane wcześniej będą pojawiać się jako droższe. Dzieje się tak dlatego, że wyszukiwarka zapamiętuje szukane bilety i za każdym razem oferuje wyższą kwotę w celu wywarcia presji do zakupu biletu jak najszybciej.
 

5. Rezerwuj swoje bilety bezpośrednio przez linie lotnicze. Rezerwowanie biletów przez pośredników może potencjalnie prowadzić do rozmaitych utrudnień. Jeżeli natomiast rezerwujemy bilet z konkretnym przewoźnikiem, mamy wówczas gwarancję, że jeżeli coś pójdzie nie tak, to będziemy w stanie porozmawiać z kimś natychmiast na lotnisku i rozwiązać konkretny problem. W przypadku rezerwacji przez pośredników, takiej możliwości często nie mamy i możemy na przykład w przypadku spóźnionego lotu, utknąć w środku nocy gdzieś w Azji, ponieważ nasz agent w Australii odbierze od nas telefon dopiero w poniedziałek o 9 rano, czyli za 40 godzin. Oopsy Daisy.

 


6. Warto kombinować i sprawdzać połączenia każdej trasy u różnych przewoźników i optymalnie korzystać w ten sposób z usług linii budżetowych. Wiąże się to jednak z ryzykiem utraty kolejnych lotów, jeżeli nasz pierwszy lot będzie opóźniony lub odwołany.

 


7. Kiedy kupować? Ceny biletów lotniczych uwarunkowane są aktualnymi cenami ropy naftowej. Kiedy więc cena ropy spada, wówczas jest najkorzystniejszy moment na zakup biletów. To tak z grubsza, a ja polecam po prostu konsekwentnie przeglądać wyszukiwarki codziennie. Zwiększamy wówczas naszą szansę na to, że potencjalna promocja lub na przykład błędnie wprowadzona przez linie lotnicze zaniżona cena biletów (a to zdarza się regularnie) nam nie umknie i zaoszczędzimy w ten sposób kilka stówek.
 

8. Podobno lepiej kupować bilety w środku tygodnia, a najtańszym dniem jest wtorek. Ja jednak tego nie jestem w stanie potwierdzić. Wiem natomiast, że ceny najczęściej zależą od tego, jakiej klasy bilet uda nam się znaleźć. 

 


9. Bilety lotnicze warto rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, szczególnie jeśli planujemy podróż w okresie świątecznym lub wakacyjnym. W większości przypadków, im wcześniej kupisz bilet, tym mniej za niego zapłacisz. Zdarzają się jednak wyjątki, kiedy linie lotnicze starają się sprzedać miejsca w samolocie w ostatniej chwili i znacząco obniżają wówczas ich ceny.
 

10. Jeśli znalazłeś bilet lotniczy w atrakcyjnej cenie, nie zwlekaj z jego zakupem. Loty promocyjne wykupowane są mega szybko, a ich liczba jest ograniczona, dlatego jeśli możesz, rezerwuj bilet „od ręki”. 

 

Taniego latania kochani! Jeśli moje rady okazały się pomocne, podziel się nimi z innymi i udostępnij ten post!

 

Piąteczka! 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: