Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

Co za dzień!

27/07/2018

 


Gdybym podliczyła, to chyba 1 pasażer na godzinę, spośród tych, których dziś odprawiłam, odszedł z lotniska z kwitkiem. Kilka osób miało paszport ważny krócej niż wymagane przez wiele krajów 6 miesięcy. Niektórzy nie mieli ważnych wiz. Inni zapomnieli przynieść ze sobą paszport!!

Jedna pani leciała na długo wyczekiwane wakacje z rodziną na Fidżi. Okazało się jednak, że jej paszport jest ważny 6 miesięcy bez 5 dni. Kiedy zwróciłam jej na to uwagę, po jej twarzy natychmiast polały się łzy. Najbardziej jednak szkoda mi było jej dwóch maluchów, które nie mogły się już doczekać, żeby wsiąść do samolotu i wzbić się wysoko ponad chmury. Inna para Australijczyków planowała krótki wypad do Los Angeles. Zostawili jednak aplikację o Estę, czyli dokument niezbędny do odwiedzenia US przez obywateli Australii, na ostatnią chwilę i zrobili to dopiero wczoraj. Na ogół Esta zostaje przyznana w kilka minut, ale z kilku względów proces ten może potrwać do 72 godzin. Mieli pecha, zostali dziś w Sydney.

Pamiętajmy, żeby zawsze przed podróżą sprawdzić swoje dokumenty i reguły, jakimi rządzą się kraje, do których się wybieramy. Nie zostawiajmy sprawdzenia podstawowych spraw w rękach męża, dziewczyny czy agenta w biurze podróży, dla pewności zróbmy to sami.

Obserwując dzisiaj ten chaos i rozczarowane samymi sobą twarze, zastanawiałam się, jak ludzie mogą być tak nieprzygotowani przed podróżą? Szczególnie że nie jadą tylko PKS-em z Wólki Górnej do położonej tuż za zakrętem Wólki Dolnej. Wybierają się przecież w wielogodzinne podróże, przemierzają nie tylko granice, ale też oceany i strefy czasowe, płacą setki dolarów za bilety lotnicze, a jednak nie potrafią sprawdzić jednej daty w paszporcie.

Myślę sobie, że to chyba kolejny przejaw zgubności i absurdalności współczesnych czasów. Łatwość i dostępność wszystkiego, czego dusza zapragnie, bardzo nam życie ułatwia i rozkosznie nas rozpieszcza, niestety jednak tym samym bardzo nas rozleniwia, żeby nie powiedzieć ...ogłupia. 

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: