Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

Kiedy nie latać po Australii?

27/07/2018

 

 

Lotnisko w Sydney to największe lotnisko w Australii. Składa się z trzech terminali, międzynarodowego i dwóch krajowych. W 2017 roku z lotniska w Sydney skorzystało ponad 43 miliony pasażerów. 43 miliony!!

Terminal międzynarodowy jest wielgaśny. Czasem, gdy pracuję przy obsłudze kilku lotów i muszę przemieszczać się pomiędzy kilkoma skrzydłami lotniska, po powrocie do domu czuję się jakbym przebiegła maraton. Przejście od parkingu do bramek przy wejściu do samolotu może zająć od 40 minut wzwyż. Bywa, że kolejki do odprawy są tak długie, że pasażerowie ledwo mieszczą się na przestrzeni terminalu.

Ostatnie dni na lotnisku były szalone. Korki wkoło lotniska były tak duże, że ludzie wysiadali z taksówek na kilkaset metrów przed i biegli z walizkami przez most, bo wiedzieli, że tak będzie szybciej. Mnóstwo ludzi spóźniło się na swoje loty w ostatnich dniach właśnie przez korki. A to wszystko ponieważ mamy aktualnie w Sydney jak i w całej Nowej Południowej Walii wakacje szkolne. Rodziny z dziećmi w wieku szkolnym właśnie teraz uciekają na tygodniowe wakacje. Z bliższych destynacji najczęściej wybierają Gold Coast czy Cairns, a z dalszych Bali i Fidżi.

Jeżeli planujecie wakacje w Australii mam więc dla Was jedną ważną radę. Upewnijcie się, że nie wybieracie się w podróż marzeń w czasie australijskich wakacji szkolnych, bo to nie oznacza długaśnych kolejek wyłącznie na lotnisku. To kolejki do zoo, kolejki do parków rozrywki, kolejki nie tylko w soboty, ale również w poniedziałki i wtorki.

Przerw szkolnych mamy w ciągu roku kilka i są one różne w poszczególnych stanach Australii. Rok szkolny podzielony jest na 4 semestry i po każdym z nich następuje krótka, najczęściej dwutygodniowa przerwa. Długie wakacje przypadają na najgorętsze miesiące czyli grudzień i styczeń.

Konkretne informacje znajdziecie tutaj:

https://www.australia.gov.au/about-australia/special-dates-and-events/school-term-dates


Bo szkoda życia na stanie w kolejkach. 👋 

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: