Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

Nie byłeś w pubie? Nie byłeś w Australii!

27/07/2018

 

 

W Sydney mamy aktualnie środek zimy. W domach jest prawie tak zimno, jak na dworze, a zabiegani, spłacający totalnie kosmiczne kredyty Sydnejczycy nie mają nawet często czasu na zrobienie samemu porządnej kolacji. Ogrzewane więc puby z wygodnymi fotelami, dobrym jedzeniem i muzyką na żywo, okazują się w 10 stopniowe wieczory idealnym dla wielu wyborem.

Podczas wakacji w Australii koniecznie podpytajcie lokalnych o najlepsze puby w okolicy, bo to będą te miejsca, w których możecie podejrzeć jacy ci statystyczni Australijczycy naprawdę są i na luzie sobie z nimi pogadać, bo gadatliwi są bardzo. Zobaczycie, że lubią zjeść dobrego steka, wypić piwko po pracy w piątek, ale i w środę. W każdym pubie znajdziecie maszyny do grania, bo Australijczycy nie tylko uwielbiają hazard, ale są również najbardziej od niego uzależnionym narodem na świecie. W pubach często organizowane są tak zwane trivie, czyli quizy z nagrodami podczas których wygrać można na przykład kilkukilogramową tacę z surowymi stekami i kiełbasami na „barbie”, czyli barbeque.

Moim ulubionym pubem w Sydney jest Courthouse w Newtown, wśród lokalnych znany jako „Corty”. Bardziej australijskiego pubu w Sydney nie znajdziecie, mieści się przy ulicy o nazwie Australia Street, wejście zdobi wielkie godło Australii, a nad dachem dumnie powiewa jej flaga. Serwują tam świetne jedzenie w dobrych cenach, a połowę przestrzeni pubu stanowi rozległy, zielony i bardzo klimatyczny ogródek z wielkimi drewnianymi ławami i nieocenionymi w lecie rozłożystymi parasolami. Dla urozmaicenia co tydzień w pubie organizowane są ...wyścigi krabów.

Pub dla Australijczyków jest niczym drugi dom. Nagłówek okładki gazety ze zdjęcia poniżej głosi: „Zaginiony 95 letni mężczyzna został odnaleziony ... w pubie.” 😉 

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: