Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

Restauracja bez cen

27/07/2018

 

 

Wyznają zasadę, że każdy zasługuje na miejsce przy stole. Wierzą, że każdy człowiek jest równy. Stworzyli więc miejsce, które tę filozofię reprezentuje. W tętniącej życiem o każdej porze dnia i nocy dzielnicy Newtown otworzyli restaurację ...bez cen. 


Wchodzisz do środka, dostajesz menu, zamawiasz to, na co masz ochotę i płacisz tyle, ile uważasz, albo, jeżeli z jakiegokolwiek powodu zapłacić nie możesz, to nie płacisz nic.

Wegetariańska restauracja o nazwie „Lentil as Anything” zaprasza do środka każdego bez wyjątku. Filozofia restauracji oparta jest na idei, że każdy powinien sam zdecydować, ile warty jest posiłek, który zjadł, współtworząc w ten sposób hojniejsze społeczeństwo, w którym każdy jest równy. Dodatkowo restauracja zatrudnia uchodźców, oferując im zdobycie doświadczenia w nowym kraju oraz miejsce pracy, jak również osoby długoterminowo bezrobotne.

Ogólna zasada jest taka, że jeżeli nie możesz zapłacić za swój posiłek, to jest w porządku. Możesz wówczas na przykład zaoferować pomoc w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Jeżeli zdecydujesz się zapłacić, menu informuje, że $12 pokryje koszty samej kolacji, a $15 dodatkowo pokryje wydatki restauracji. Jeżeli możesz zostawić tylko dolara, to też jest w porządku, bo osoba, która zostawi $25 pokryje koszty Twojej kolacji.

W mieście, w którym za kolację można zapłacić $10 albo $350, miejsce jak to jest szalenie ważne. To oaza, w której można wyłączyć się od ciągłego porównywania i pogoni za dobrami materialnymi i zwyczajnie zjeść posiłek bez stresu przed rachunkiem.

Koniecznie zajrzyjcie tam podczas kolejnej wizyty w Sydney.

Adres:
Lentil as Anything
391 King Street, Newtown 

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: