Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

Znacie tego Pana z puszki piwa?

27/07/2018

 

 

Ostatnio do kolacji w pubie dostałam takie piwko. Tak, ta twarz na puszce piwa należy do byłego Premiera Australii, Boba Hawke’a.

Pan Hawke jest zresztą w Australii postacią legendarną. W 2012 roku, podczas meczu Australia kontra Indie, osiemdziesięciodwuletni wówczas Pan Premier wprawił cały kraj w euforię wypijając całe piwo jednym duszkiem, w 11 sekund. Jak się okazało, takie popisy to jego specjalność regularnie i z pasją szlifowana od wielu lat. Po pamiętnym meczu pojawiła się więc propozycja, aby Pan Hawke założył własną markę piwa, co uczynił bez wahania. Piwa pana Hawke, „Hawke’s Lager”, produkowane są wyłącznie z australijskich produktów, a wszystkie jego dochody ze sprzedaży oddawane są do Landcare, charytatywnego projektu na rzecz ochrony środowiska, który zresztą Hawke pomógł założyć jeszcze za czasów swojego urzędowania.

Piwo całkiem spoko, z lekkim aromatem cytrusowym oraz nutką goryczy i jakby to powiedzieli Aussie „clean and crisp”. Co ważniejsze, dobrze jest w świecie pełnym egocentrycznych instaludzi zobaczyć kogoś, kto nawet u schyłku życia myśli daleko ponad swoje własne jestestwo. No a skoro cel szczytny, trzeba wypić! 

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: