Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaneta Branch

Uluru, serce Australii

07/10/2018

Pytacie jak zwiedzać Uluru i okolice. Według mnie koniecznie z wypożyczonym autem. Najciekawsze miejsca udało nam się znaleźć dzięki możliwości zatrzymania się dokładnie tam, gdzie i kiedy same zechciałyśmy.

Oczywiście zorganizowane wycieczki mają swoje plusy i dla niektórych są jedynym wyjściem, ale jeśli lubicie przygody i wolność, wybór samochodu okaże się tym najlepszym.

Wypożyczenie samochodu na tym ogromnym pustkowiu nie należy niestety do najtańszych. Paliwo również kosztuje sporo więc miejcie to na uwadze planując swój budżet. Pamiętajcie również o wykupieniu ubezpieczenia, bo jakkolwiek mała naprawa kosztuje tam fortunę. Koniecznie sprawdźcie, czy nie ma w podpisanej przez Was umowie limitu na przejechane kilometry, bo często jest to 100 km na dzień - czyli nici z porządnego road trip.

Mimo kosztów, zdecydowanie polecam. Wielogodzinne wycieczki po drogach, na których mijałyśmy jeden samochód na pół godziny, wśród bajecznych pustynnych krajobrazów pozostaną dla mnie jednym z tych niezapomnianych wspomnień.

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Dlaczego Uluru nie jest dla każdego?

24/09/2019

Glow Worm Tunnel czyli niecodzienna przygoda 180km od Sydney

27/04/2019

Baśniowo, czyli The Grounds Of Alexandria

15/03/2019

1/10
Please reload

Może ci się spodobać również: